Loretto

Maria Loretto im Burgenland

W sanktuarium znajduje się w Loretto, Burgenland (Austria) na północnym skraju z Leitha Góry, 13 km od Eisenstadt i 38 km na południe od Wiednia. Historia tego miejsca jest ściśle związane z historią Kościoła w pielgrzyma.

 1644 podjął Freiherr Hans Rudolf Stotzingen na pielgrzymkę do Loreto we Włoszech. Jeden tradycji istnieje po domu Świętej Rodziny. Engel gdyby z Nazaretu w Ziemi Świętej na Dalmatien doprowadzone do dziś we Włoszech. Stamtąd, Barona przyniósł kopię obrazu z łaski. Początkowo on przedstawił posąg w jego zamku w Seibersdorf, aby następnie w tym samym roku do swojej obecnej lokalizacji przekazać. Tutaj stał kaplicy przez Turków w 1529 został zniszczony. Ta kaplica była w postaci świętych dom przebudowana i jest już umieszczone w miłosierdzie przywiezione z Włoch posągu. Około 4000 osób wzięło udział, według Kronika przekazywania części posągu.Już w 1645, w porównaniu do pierwszej kaplicy wybudowana w klasztorze, który mieści Servitenpatres do nowej świątyni, która została powierzona. 1649 był granicy dominacji Hornstein, w Lorety należał do Węgier. W konsekwencji, hrabiego Franza von Nádasdy nowego pana. Młodego hrabiego było cierpiących na poważne choroby i przedstawiła ślub, że będzie tu wybudować kościół, powinien on być zdrowe ponownie - 1651 była budowa rozpoczęła się tego samego. Był przekonany, że Maryja uzyskał jego odzysku i sparked obietnicy. Jednocześnie, ustanowienia nowego klasztoru skierowana. W trakcie pracy, Lorety Kaplica i kilka metrów do tyłu do klasztoru, do kościoła, aby się przyłączyć. Dnia 2 lipca, 1659 nowy kościół został zainaugurowany. W uroczystości wzięło udział około 20.000 osób.

Już w 1683 roku kościół i klasztor zostały zniszczone. W tureckich żołnierzy na ich zrabowany pociąg do Wiednia i małe pielgrzymki. Stało łaski statua w rękach Turków, co na pewien czas się na wycieczki. Polski król Jan Sobieski, posągu miała miejsce po wyzwoleniu obozu w Wiedniu z Turks i miały je w Polsce. Wiele lat później była z powrotem do ich pierwotnej lokalizacji zwróciło. Wskazać należy, nawet, Jan Sobieski modlił się przed decydującą bitwę szczególnie do Matki Boskiej z Loreto. Ta scena ma miejsce, między innymi, na fresku w Muzeum Watykańskim w Rzymie ponownie.

1 1702 Lorety przyszedł rządów księcia Paweł Esterhazy. Był wielkim zwolennikiem życia zakonnego, a także kierował odbudową kościół i klasztor w Loretto. I W tym okresie transformacji barokowego kościoła. W następnych dziesięcioleciach 18 wieku jej rozkwitu. Zmierzone przez liczbę pielgrzymów był następnie Lorety Mariazell nie.

 1787 był także Lorety Klasztor Uchylenia przez cesarza Józefa II do ofiar. Pielgrzymek są nie dość odciąga, ale zostały poważnie ograniczone. W następnych 200 lat dom był różnorodnych zastosowań. Był między innymi stosowane jako Wolldepot i wojskowym szpitalu w czasie wojen napoleońskich i wojny światowej. Wieku przez braci szkoły jako instytucji dla dzieci doprowadziło educable poważnie.

 Po rozwiązaniu klasztoru, księża parafii w diecezji opieki (1787-1926 i 1954-1964). VOd 1926 do 1953 powrócił na krótki czas po Lorety Serviten powrót.

W 1964 r., sanktuarium, w tym parafii i klasztoru Zgromadzenia Oblatów z Maryi Dziewicy powierzone. Waflowych był od 1826 Pio Bruno LANTERI w Pinerolo (Piemont / Włochy). Jej zadaniem jest, między innymi, aby rekolekcje i misje parafialne do tej pory.

W 1997 r., Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Loretto - to pełny tytuł - w Bazylice Mniejszej naładowana. Ta nagroda jest istotne dla papieża, nadaje kościołów.

 Liczba pielgrzymów uczestniczyło w ostatniego półwiecza ponownie. Największą pielgrzymkę dni "wielkiej Kobiety" (Wniebowzięcie), 8. Sierpnia, w którym od 15.000 do 20.000 osób przyjdzie po Lorety, w święto Maryi

 

http://www.basilika-loretto.at/